خیابان ولیعصر،خیابان فرشته ،کوچه اخگری، نبش آناهیتا ، پ 2 ، واحد 2 شرقی

021-22027384

کارشناسان ما

021-22027384

ساعات کاری مطب

از ساعت 9 الی 21 و پنچشنبه 9 الی 13

آنلاین رزرو کن!

به صورت آنلاین قرار معاینه رایگان ثبت کنید.

کارشناسان ما

021-22027384

ساعات کاری مطب

از ساعت 9 الی 21 و پنچشنبه 9 الی 13

آنلاین رزرو کن!

به صورت آنلاین قرار معاینه رایگان ثبت کنید.

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست ؟

طراحی لبخند و یا همان اصلاح طرح لبخند فرآیندی است که در آن جهت زیبا کردن لبخند ، بر روی اندازه دندانها، شکل دندانها، رنگ دندانها، نحوه قرار گیری آنها، طول دندان، طرح لثه و میزان نمایان شدن لثه در هنگام لبخند ، تغییراتی صورت میگیرد.

در اصلاح طرح لبخند از قوانین نسبت های طلایی بصری استفاده می شود. لامینیت سرامیک و ونیز کامپوزیت بهترین گزینه برای اصلاح دندانی طرح لبخند است. در مواردی ممکن است به ارتودنسی، ایمپلنت، جراحی زیبایی لثه، سفید کردن دندان و تزریق بوتاکس نیاز باشد. 

طرح لبخند زیبا شامل تمام روش‌های زیبایی برای تصحیح عیوب خنده است.

این موارد شامل:

 •  شکاف بین دندان ها
 • رنگ رفتگی دندان ها
 • دندان های باریک و کوتاه
 • دندان عهای شکسته لب پریده و فرسوده
 • دندان های کج

فواید استفاده از طرح لبخند

اهمیت و داشتن یک لبخند زیبا بر هیچ کس پوشیده نیست. شاید اولین چیزی که اغلب مردم در مورد چهره‌ی شما به آن توجه می‌کنند، لبخند شما باشد و زیبایی لبخند شما می‌تواند تاثیر ماندگار و همیشگی بر اطرافیان شما، چه دوست و چه غریبه، داشته باشد.

بنابراین اصلاح طرح لبخند می تواند فواید زیر را برای شما به ارمغان بیاورد :

 • رفع تغییرات رنگ دندان

 • رفع ترک‌خوردگی‌های جزئی دندان‌ها

 • بهبود زیبایی شما و تصویری که از خودتان دارید

 • رفع بیماری‌های ناهمواری لثه‌ها

 • برطرف کردن همزمان چندین مشکل دندانی

 • بهبود عملکرد فک‌ها و نحوه قرارگیری فک بالایی و پایینی روی هم

روش اصلاح طرح لبخند مناسب چه کسانی است ؟

طراحي لبخند يك برنامه درماني  کاملاً سفارشي است كه براي رفع نيازها و اهداف شخصي هر بيمار به‌طور انحصاري براي همان فرد طراحي می‌شود . در هنگام مشاوره شخصي ، دندانپزشك تشخيص می‌دهد كه آيا شما براي انجام اصلاح طرح لبخند كانديد مناسبي هستيد يا خير .

پزشك براي آگاهي از اهداف هر فرد به كمك تكنولوژي پيشرفته، دندان و فك شما را معاينه می‌کند .

براي اينكه بيمار صلاحيت انجام طرح لبخند را دارا شود بايد از سلامت دهاني خوبي برخوردار باشد و نبايد هیچ‌گونه پوسيدگي و بيماري لثه در دهان فرد وجود داشته باشد .

پزشک مربوطه می‌تواند با انجام درمان‌های ترميمي نظير ايمپلنت (كاشت) دندان و روكش ، شرايط شما را براي اصلاح طرح لبخند بهبود دهد.


به طور كلی سه نوع اساسی طرح لبخند وجود دارد

۱ـ لبخند عاقلانه

در این نوع لبخند دندانها در یك خط عرضی مستقیم قرار می گیرد.این نوع لبخند نشاندهنده هوش و بلوغ است.با این نوع لبخند تاكید بر عرض یك سوم پائینی صورت بیشتر می شود.هنگامی كه دندانها در دهان رویش می یابند .طول دندانها به یك اندازه نیستند ولی وقتی سن بالا می رود و لبه دندانها سائیده شده و اندازه آنها یكسان می شود.از این رو معمولا دندانهای یك اندازه مترادف با بلوغ ،عقل و خبرگی می دانیم.

در هنگام مشاوره طراحی لبخند ،دندانپزشك زیبایی با تجربه ،تمامی این عوامل را در نظر خواهد گرفت.او به شما طرح لبخند ویژه ای را پیشنهاد خواهد كرد.یك دندانپزشك زیبایی خوب ممكن است با نظر شما راجع به طرح لبخند،مخالفت كند و آن را به شما بگوید ولی تصمیم نهایی به عهده شماست.نهایتا این شما هستید كه باید از لبخند خود راضی باشید

۲-لبخند جوانی

این نوع لبخند گوناگونی های بیشتری دارد.از آنجایی كه دو دندان جلو در ابتدا بلند تر از بقیه هستند و پس از آن به مرور زمان سائیده شده و در سطح بقیه دندانها قرار می گیرد ،معمولا دندانهای جلوی بلندتر مترادف با جوانی و احساس ارزیابی می شود.بنابر این در این نوع لبخند،دو دندان جلو به طور مشخص بلند تر از دو دندان كنار  خود هستند.

این نوع طرح لبخند نشاندهنده جوانی و بی باكی است .همچنین می تواند نشاندهنده گرمی و صمیمیت باشد .با این طرح لبخند به طور معمول جهت نگاه دیگران به یك سوم میانی صورت شخص جلب می شود و بینی و چانه در معرض دید قرار می گیرد.در كسانی كه لبهای برجسته دارند این نوع لبخند جالب به نظر می رسند .

۳- لبخند اسپرت

این نوع طرح لبخند  بین دو نوع طرح لبخند قبلی است.دو دندان جلو بلند تر از دندانهای كناری است.این لبخند نشاندهنده غیر جدی بودن و غیر رسمی بودن است .در حقیقت نه به جدیت لبخند اولی و نه به بی باكی لبخند جوانی است.

مراحل اصلاح طرح لبخند

مراحل اصلاح طرح لبخند

طراحی مدل آزمایشی برای تشخیص و ارزیابی نتایج

با استفاده از قالبی که از دندان‌ها تهیه شده بود، یک مدل آزمایشی از نتایج نهایی طراحی لبخند تهیه می‌شود که به صورت یک روکش دندانی به رنگ دندان‌ها است

به کمک این مدل آزمایشی ما می‌توانیم به صورت موقت، رنگ و طول دندان‌ها و فضای بین دندان‌ها را تغییر دهیم و بررسی کنیم که نتایج نهایی طراحی لبخند تا چه حد قابل قبول هستند و با فرم کلی چهره‌ی شما همخوانی دارند

مراحل اصلاح طرح لبخند

3. قالب‌گیری از دندان‌ها

قالب تهیه شده از دندان‌ها به عنوان طرح اساسی و اولیه برای طراحی لبخند به کار می‌رود.

با استفاده از قالب‌گیری طرحی کاملا دقیق از وضعیت فعلی دندان‌ها به دست می‌آید و دندانپزشک می‌تواند حتی عملکرد دندان‌ها و چگونگی قرارگیری فک بالا و پایین بر روی هم را بررسی کند. با استفاده از قالب دندان‌ها ما می‌توانیم از بروز هر گونه مشکل و اختلالی در نتایج نهایی اصلاح طرح لبخند، جلوگیری کنیم.

اصلاح طرح لبخند

تهیه عکس‌های مجازی از نتایج

توسط تغییراتی که در عکس‌ها ایجاد می‌کنیم می‌توانیم بررسی کنیم که نتایج طراحی لبخند با چهره‌ی بیمار همخوانی دارد یا خیر

همچنین ما می‌توانیم این عکس‌ها را به بیمار نشان دهیم و نظر او را دراین‌باره بدانیم. با ایجاد مدل مجازی از نتایج طراحی لبخند، ما می‌توانیم چگونگی بهبود ظاهر دندان‌ها را ارزیابی کنیم و نتایجی را به دست آوریم که کاملا با ترکیب بندی چهره‌ی بیمار همخوانی دارد.

طرح لبخند

عکسبرداری از دندان‌ها (با دوربین)

بسیاری ازمتخصصین از بهترین و حرفه‌ا‌ی‌ترین دوربین‌ها و سیستم عکسبرداری، برای گرفتن یک سری عکس به منظور ارزیابی وضعیت دندان‌ها و ارتباط آن با ویژگی‌های خاص چهره‌ی شما، استفاده می‌کنند .

. توسط این عکس‌ها همچنین، رنگ و بافت مناسب دندان‌ها ارزیابی می‌شود. یک سوم پایینی چهره‌ی شما نقش بسیار اساسی در طراحی لبخند و زیبایی خنده دارد و ما با کمک این عکس‌ها تمامی این موارد را ارزیابی می‌کنیم.

انواع روش های اصلاح طرح لبخند

برای اصلاح طرح لبخند دندان و داشتن لبخندی زیبا مجموعه ای از درمان ها در نظر گرفته می شود که شامل ارتودنسی، بلیچینگ ،لامینیت ،روکشهای زیبایی و کامپوزیتهای نوری میباشد.

ایمپلنت در گروه درمان های زیبایی و اصلاح طرح لبخند قرار نمی گیرد ولی برای افرادی که دندان یا دندان های خود را از دست داده اند استفاده می شود و به زیبایی، صحبت کردن و تغذیه آن ها کمک میکند.

ایمپلنت دندانی، قطعه ای از جنس فلز تیتانیوم است که معمولا به شکل ریشه دندان است و داخل استخوان فک قرار داده میشود. در حقیقت به عنوان ریشه دندان عمل می کند روی آن را روکش می گذارند که به عنوان تاج دندان عمل می کند.

 

بلیچینگ یعنی سفید کردن دندان ها بوسیله مواد اکسید کننده. استفاده زیاد از چای ، قهوه ، سیگار، قلیان و … می تواند باعث ایجاد رنگ روی دندان شود. لکه با جرم دندان متفاوت است اگر روی دندان جرم باشد بوسیله جرم گیری یا بروساژ اصلاح می شود . اما برای لکه ها و یا تغییر رنگ دندان ها  به سمت زردی، می توان از بلیچینگ استفاده کرد. بلیچینگ به چند روش انجام می شود:

 • بلیچینگ در خانه: در این روش دندانپزشک یک قالب به همراه ژل مخصوص برای بیمار آماده می کند و بیمار میتواند در منزل از آن استفاده کند.
 • بلیچینگ در مطب : بلیچینگ در مطب به دوروش انجام میگیرد اولین حالت این است که همان ژل مخصوص بلیچینگ ولی با غلظت خیلی  بیشتر در مطب روی دندان بیمار قرار می کیرد. و یا با استفاده از اشعه مخصوص بلیچینگ اقدام به سفید کردن دندان ها می کنند.

لامینیت لایه بسیار نازک کامپوزیتی یا سرامیکی است که روی سطح بیرون دندانها چسبیده می شود. لامینت برای اصلاح شکستگی، بدرنگی، ترک خوردگی، کجی دندان ها و یا برطرف کردن فاصله میان آنها استفاده می شود. لمینت ها به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند :

 • لامینت سرامیکی: این نوع لمینت یک لایه نازک چینی یا سرامیک با ضخامت حدود ۱-۲ میلی متر است که پس از قالب گیری و تراش سطح دندان، در لابراتوار ساخته و سپس روی دندان چسبانده می شود.
 • لامینت کامپوزیتی: این نوع لمینت نیازی به تراشیدن دندان و قالب گیری ندارد. کامپوزیت مستقیما روی دندان قرار داده می شود و با اشعه فیکس می شود.

 

ارتودنسی در حقیقت درمان جفت شدن غلط دندان ها،  ردیف کردن دندان های نامنظم و به طور کلی ناهنجاری های دندانی – فکی است. از علل ناهنجاری های دندانی- فکی می توان موارد زیر را نام برد:

 • عوامل ارثی
 • عوامل محیطی مانند خوردن پستانک در سنین بالاتر، دیر از موعد کشیدن دندان های شیری، جویدن ناخن و اجسام سخت و…

 

ارتودنسی دندان علاوه بر زیبایی برای سلامت هم مفید است چرا که مرتب شدن دندان ها موجب جویده شدن بهتر غذا می شود و از آنجایی که نامرتبی دندان ها باعث تشدید پوسیدگی و بیماری لثه هاست، ارتودنسی باعث سلامت دندان ها و لثه ها می شود. بهترین سن برای ارتودنسی دوره نوجوانی و جوانی است. درمان ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک انجام میگیرد و درمان آن به صورت تقریبی ۶ ماه تا ۳ سال طول میکشد. بجای ارتودنسی، فقط برای منظم کردن دندان های جلویی و در معرض دید با روش های سریع در کمتر از ‏یک هفته می توان آنها را منظم کرد. این روش ها شامل لامینیت، روکش های زیبایی و کامپوزیت های نوری میباشند که با تغییر در حجم و شکل دندان های جلو آنها را مرتب و زیبا تر می کنند.

عوارض استفاده از طرح لبخند

عوارض درمان ارتودنسی

ارتودنسی به منظور مرتب سازی دندانها انجام می شود. از معایب این روش می توان به کشیده شدن دندانها قبل از درمان اشاره کرد. البته در همه بیماران این مرحله وجود ندارد و با توجه به فک بیمار و تشخیص دندان پزشک زیبایی، یک یا چند دندان بیمار کشیده می شود. به این معنا که اگر فک کوچک باشد و فضای کافی برای قرار گرفتن دندانها وجود نداشته باشد، یک یا چند دندان بیمار خارج می گردد تا فضای کافی برای مرتب شدن سایر دندانها ایجاد شود. به همین دلیل نمی توان به عنوان یک عارضه به آن نگریست.

در طول درمان ارتودنسی تمیز کردن دندانها به سختی انجام می شود. قرار گرفتن براکت ها بر روی دندانها مانع از نفوذ مسواک به روی دندانها شده و در نتیجه پس از اتمام دوره درمان و خارج کردن براکت ها، دندانهای بیمار تغییر رنگ می دهند. البته برای سفید کردن دندانها می توان از روش بیلیچنگ استفاده کرد.

 

عوارض سفید کردن دندان ها

 

دندانهایی که به هر دلیلی تغییر رنگ داده اند، نیازمند سفید کردن هستند. در حالی که برخی بر این نظرند که سفید کردن دندانها، حساسیت های شدید و فرسایش دندانها را به دنبال دارد. برای سفید کردن دندانها از ماده شیمیایی استفاده می شود که با نفوذ آن به داخل عاج دندان و در لایه زیرین مینا، می تواند میزان استقامت و استحکام دندان ها را کاهش دهد.

در صورتی که بیمار به کرّات از این روش استفاده کند، احتمال تخریب و پوسیدگی دندانها افزایش می یابد. بنابراین توصیه ما استفاده کمتر است. ضمن اینکه پس از درمان، بیمار باید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند. استفاده از روش بلیچینگ می تواند تا یکسال دوام داشته باشد. اما میزان دوام آن به مراقبت های پس از درمان از قبیل خودداری از مصرف دخانیات و مواد غذایی رنگدانه دار و … بستگی دارد.

عوارض درمان ارتودنسی

ارتودنسی به منظور مرتب سازی دندانها انجام می شود. از معایب این روش می توان به کشیده شدن دندانها قبل از درمان اشاره کرد. البته در همه بیماران این مرحله وجود ندارد و با توجه به فک بیمار و تشخیص دندان پزشک زیبایی، یک یا چند دندان بیمار کشیده می شود. به این معنا که اگر فک کوچک باشد و فضای کافی برای قرار گرفتن دندانها وجود نداشته باشد، یک یا چند دندان بیمار خارج می گردد تا فضای کافی برای مرتب شدن سایر دندانها ایجاد شود. به همین دلیل نمی توان به عنوان یک عارضه به آن نگریست.

در طول درمان ارتودنسی تمیز کردن دندانها به سختی انجام می شود. قرار گرفتن براکت ها بر روی دندانها مانع از نفوذ مسواک به روی دندانها شده و در نتیجه پس از اتمام دوره درمان و خارج کردن براکت ها، دندانهای بیمار تغییر رنگ می دهند. البته برای سفید کردن دندانها می توان از روش بیلیچنگ استفاده کرد.

 

پرکردن دندانها
پر کردن دندانها زمانی انجام می شود که دندانهای بیمار پوسیده شده باشند. در این صورت دندانها با استفاده از مواد پرکننده کامپوزیت و آمالگام پر می شوند. گفته می شود که ماده آمالگام از جیوه تهیه شده و ممکن است برای سلامتی جسمانی بیمار ضرر دارد. در حالی که این عارضه تایید نشده و جیوه به صورت ماده سخت در دهان قرار می گیرد که زیانی برای بدن ندارد.

مزایای استفاده از طرح لبخند

 

اصلاح طرح لبخند لثه‌ های نامرتب و بدفرم را اصلاح و سایر مشکل های دندان های شما را رفع می کند. اصلاح طرح لبخند به صورت مشاهده پذیری طول، عرض، رنگ و فرم دندان‌ های شما را اصلاح می کند تا ظاهر شما شاداب تر و هماهنگ تر با بقیه اندام های صورت تان باشد. فرآیند اصلاح طرح لبخند تنها عمل زیبایی نیست بلکه در مدت اجرای آن، سایر مشکلات کارکردی دندان مانند بیماری نیش بد یا همان مال آلکوژن، نیز تشخیص داده می شوند.

رنگ دندان‌ ها

همخوانی رنگ دندان های شما با یکدیگر و دندان های اصلاح شده خیلی اهمیت دارد. این عامل به شما کمک می کند تا لبخندی طبیعی بر چهره داشته باشید. دندان‌ های سفیدتر باعث لبخندهایی جوان‌ تر و طبیعی‌ تر در صورت شما می شوند. دندان‌ هایی که شفاف نیستند مصنوعی و غیرطبیعی به نظر می رسند. رنگ، پوست و موی سر شما احتمال دارد بر تیره بودن یا روشن بودن پوسته های پرسلین توصیه شده تاثیر بگذارند .

کم شدن تعداد جلسه های مراجعه

– دندانپزشک با کمک پروسه جامع اصلاح طرح خنده، می‌ تواند روش‌ های درمانی را به صورتی اثرگذار دسته بندی کند تا در زمان شما صرفه‌ جویی صورت گیرد و تعداد جلسه های مورد نیاز به کمترین تعداد خود برسد.

تجانس

عمل چند روش زیبایی به وسیله دندانپزشک باعث می شود شما تفاوت‌ ها و تضادهایی که در موقع عمل هر یک از روش ها توسط دندانپزشک با روش ها و مواد گوناگون و زمان بندی خاص صورت می گیرد، را به خوبی درک کنید و از دوباره کاری و از هماهنگی هر یک از روش ها در درمان دندان های خود جلوگیری کنید.

صرفه‌ جویی در هزینه

چون اصلاح طرح لبخند روش کاملا جامع است با کمک آن می‌ توانید از پرداخت هزینه‌ های زاید پرهیز کنید و به روش زیبایی دلخواه خود بدون صرف هزینه اضافی برسید.

شکل صورت

عمل چند روش زیبایی به وسیله دندانپزشک باعث می شود شما تفاوت‌ ها و تضادهایی که در موقع عمل هر یک از روش ها توسط دندانپزشک با روش ها و مواد گوناگون و زمان بندی خاص صورت می گیرد، را به خوبی درک کنید و از دوباره کاری و از هماهنگی هر یک از روش ها در درمان دندان های خود جلوگیری کنید.

دندان لب‌ پریده و یا دارای فاصله

با درمان اصلاح طرح لبخند، دندان‌ های لب‌ پریده، ترک‌ خورده و یا دندان‌ های ناقص پوشش داده می شوند. روش‌ های اصلاح طرح لبخند می تواند باعث برطرف شدن فواصل بین دندان ها و صاف تر شدن دندان های شما شود.

دندان‌ های کج

– در اصلاح طرح لبخند با پر کردن فضاهای خالی و هم ردیف کردن دندان‌ ها به وسیله ارتودنسی می‌ توان دندان‌ های کج را صاف تر کرد

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

 

با توجه به این گستردگی در مورد جراحی های زیبای دندان, این سوال همواره پیش می آید که هزینه و دوام این جراحی ها چقدر است.

بهترین جوابی که در این مورد می توانم به شما بدهم این است که هزینه ی اصلاح طرح لبخند از هر بیمار به بیمار دیگر کاملا متفاوت است و بدون معاینه شدن مستقیم بیمار نمی توانیم قیمتی واحد را برای آن در نظر بگیریم.

با اینکه در ایران هیچ تعرفه ی خاص و ثابتی برای انجام خدمات زیبایی دندان وجود ندارد, اما هر روز بر تعداد متقاضیان این نوع از جراحی ها افزوده می شود.

اصلاح طرح لبخند شامل کارهایی نظیر : بلچینگ کردن ( سفید کردن دندان ها ) , لمینت کردن, روکش گذاری, ارتودنسی , از بین بردن فاصله ی دندانی , برطرف کردن کوتاهی دندان ها و… می باشد که البته تمام این موارد برای همه ی افراد لازم نمی باشد .

دندان پزشک بعد از معاینه دندان ها و تشخیص مشکلات می تواند قیمت اصلاح طرح لبخند را برای شما به طور مجزا و دقیق مشخص کند.

برآورد قیمت های حدودی در مورد هزینه ی اصلاح طرح لبخند زیبا

در زیر قیمت های حدودی را برای شما بیان می کنم که البته این قیمت ها همان طور که در بالا گفته شد برای هر شخص با توجه به گستردگی اعمال مورد نیاز و تخصص دندان پزشک و شهری که این کار انجام می شود و….متغییر است.

اگر شخص برای اصلاح طرح لبخند نیاز به ارتودنسی داشته باشد ممکن است این عمل حدود ۶ ماه تا دو سال به درازا بکشد و حدودا قیمتی از یک میلیون و پانصد هزار تومان تا ۲میلیون تومان داشته باشد.

حالا اگر شخص دچار فاصله ی بین دندانی باشد برای اصلاح طرح لبخند زیبا نیاز به برطرف کردن این فاصله می باشد . برای انجام این کار دندان پزشک می تواند از باندینگ کامپوزیت استفاده کند.هزینه ی مورد نیاز برای پر کردن فاصله ی بین هر دو دندان حدود ۳۰۰ هزار تومان می باشد. این روش در یک جلسه و در دهان بیمار انجام می شود.

قیمت حدودی برای لامینت چینی هر دندان حدود ۴۰۰ هزار تومان می باشد.این روش نیز در صورتی که به خوبی نگهداری ومراقبت شود دوام خوبی دارد.

قیمت لمینت دندان هم بستگی به این مورد دارد که کدام و یا چند دندان لمینت می شود .

بلچینگ یا سفید کردن دندان ها هم بعد از کامل شدن اصلاح طرح لبخند احتمال دارد نیاز به تکرار داشته باشد .

ممکن است شما برای اصلاح طرح لبخند نیاز به انجام جراحی های زیبایی فک و دهان داشته باشید این جراحی ها تاثیر چشمگیری در زیبایی لبخند و حتی چهره و صورت شما دارد . حالا قیمت این جراحی ها چقدر است؟

بستگی دارد شما نیاز به چه نوع جراحی داشته باشید وگسترده ی این جراحی ها چگونه باشد .اما قیمت جراحی های دهان از ۲ میلیون تومان شروع می شود و بسته به نوع جراحی بالا تر می رود.

سوالاتی که ممکن است برای کاندیدای استفاده از طرح لبخند پیش آید

دو نفر شبیه به هم نیستند و طرح لبخند هر کسی متفاوت است. برای آغاز پروسه اصلاح طرح لبخند یک جلسه مشاوره گذاشته می شود و خواسته های شما توسط دندانپزشک شنیده می شود و روش های پیشنهادی دندانپزشک برای زیبایی طرح لبخند به شما ارائه می شود. تغییرات دلخواه شما تحت برنامه  درمانی در می آید و کار بر روی درمان و اصلاح طرح لبخند شما شروع می شود.

با توجه به سلامت دهان و دندان شما دو یا چند روش درمانی توصیه می شود که شما می توانید ترکیبی از روش های درمانی ترمیمی و یا زیبایی را انتخاب کنید. برخی از روش‌ های ترکیبی که در کلینیک دندانپزشکی دندون طلا انجام می شود عبارتند از:

ترکیب روش سفید کردن دندان با روش روکش پرسلن و یا ترکیب ایمپلنت دندان با روش ارتودنسی . پس از مشورت کردن با دندانپزشک شما می توانید روش های دلخواه خودتان را برای رسیدن به لبخند موردنظرتان را انتخاب کنید.

این مورد به خواسته شما بستگی دارد شما چه تغییراتی را می خواهید بر روی طرح لبخند خود پیاده کنید؟ هر یک از خواسته های شما تعیین کننده زمان روش و روش زیبایی اطلاح طرح لبخند شما خواهد بود. بازه و نوع روش‌ های زیبایی به کار رفته از روش ونیرپرسلن، سفید کردن دندان، ایمپلنت دندان و کامپوزیت دندان تا جراحی خط لثه و یا هر روش زیبایی دیگری که به شما توصیه می شود فرایند متغیری را دارد.

تعداد جلسات به روش هایی که برای دندان شما اعمال می شود تا به نتیجه مطلوب برسیم وابسته است. احتمال دارد پروسه اصلاح طرح لبخند با یک جلسه یا دو جلسه در یک هفته کامل شود. روش زیبایی ای که شما برای دندان های خود انتخاب می کنید تعیین کننده تعداد جلسات برای رسیدن به خواسته شما خواهد بود.

با این که اصلاح طرح لبخند معمولاً با ناراحتی‌های جزئی همراه است اما ممکن است شما نسبت به درمان اضطراب داشته باشید. بسیاری از دندانپزشکان از روش‌های آرام بخشی برای کمک به ریلکس بودن شما روی صندلی دندانپزشکی استفاده می‌کنند. این روش‌ها شامل اکسید نیتروس، بیحسی دهانی و آرام‌بخش‌های تزریقی می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل اصلاح طرح لبخند از بین بردن یا کمرنگ کردن لکه‌هایی مانند لکه‌های ناشی از مصرف تنباکو است. اگر شما سیگار بکشید ممکن است به مرور زمان لکه‌هایی روی دندان‌های شما ایجاد شود، بنابراین اگر بخواهید که دوام نتایج حاصل از اصلاح لبخند افزایش یابد، باید سیگار کشیدن را ترک کنید.